Logo Lioton

Lioton 1000 gelis

Skaudančioms ir patinusioms kojoms

Lioton1000 gerina mikrocirkuliaciją ir iš karto atvėsina pažeistą vietą. Lioton 1000 sumažina venų nepakankamumo simptomus:

 • Kojų sunkumą ir nuovargį
 • Kojų skausmą ir dilgčiojimą
 • Kojų patinimą

+ Skaudančioms ir patinusioms kojoms + Indikacijos + Venų nepakankamumo vystymasis


Lioton 1000 gelis

Indikacijos

Lioton 1000 – tai vaistas, skirtas gydyti venų varikozę ir jos komplikacijas, tokias kaip paviršinių venų uždegimas ar varikozinės opos, taip pat hematomas, tinimą bei raumenų, sausgyslių ir raiščių pažeidimus po traumų.

Norėdami išsamesnės informacijos, atsisiųskite mūsų informacinį lapelį pacientui.

+ Skaudančioms ir patinusioms kojoms + Indikacijos + Venų nepakankamumo vystymasis


Sužinokite daugiau apie

Venų nepakankamumo vystymasis

Venų nepakankamumą apibūdina kelios stadijos. Galima taikyti aktyvias priemones ir šį procesą sulėtinti. Kreipkitės į gydantį gydytoją, kuris atliks daugiau tyrimų ir patars, ką daryti.

 • Ankstyvi simptomai, įskaitant apsunkusias kojas ir tinimą.
 • Matomi pokyčiai: kraujagyslių voratinklis ir venų varikozė, vėliau spalvos pakitimas (pvz., kulkšnyse).
 • Venų nepakankamumas tampa lėtiniu ir kyla didesnė trombozės rizika.
 • Lėtinis sutrikimas, gerokai pabloginantis gyvenimo kokybę.

+ Skaudančioms ir patinusioms kojoms + Indikacijos + Venų nepakankamumo vystymasis

Venų ligų rizikos veiksniai

Yra keletas rizikos veiksnių, kurie gali sutrikdyti šią kraujotakos sistemą ir paspartinti komplikacijas:

 • Ilgas stovėjimas ar sėdėjimas arba tiesiog nejudrumas
 • Moteriška lytis
 • Nėštumas ir su juo susiję hormoniniai pokyčiai
 • Rūkymas ir antsvoris
 • Senyvas amžius
 • Giminėje pasitaikę venų sutrikimai

Šalia vaistų galite daug ko imtis, kad pagerintumėte kojų kraujotaką ir sumažintumėte simptomus bei komplikacijų atsiradimo riziką. Kuo anksčiau pradėsite, tuo geriau.

Kas vyksta mano kojose?

Skausmas ir patinimas, sunkumas, niežėjimas ir naktinis mėšlungis – tai tik keli simptomai, atsirandantys dėl sutrikusios kraujotakos apatinėse galūnėse. Jūsų kojoms nuolat tenka grąžinti kraują į širdį, pasipriešinant sunkio jėgai! Tam turi kartu puikiai veikti keletas mechanizmų:

 • Jūsų širdis plaka ir pumpuoja kraują, užtikrindama pastovią kraujo tėkmę.
 • Jūsų venose yra vožtuvai, kurie neleidžia kraujui tekėti netinkama kryptimi.
 • Jūsų kojų raumenims susitraukiant, venos suspaudžiamos, todėl kraujui lengviau grįžti į širdį.
Kraujas teka atgal į širdį. Veikdami kaip vienkryptės sklendės, kraujagyslių vožtuvai nukreipia kraują link širdies. Užsiverdami kraujagyslių vožtuvai neleidžia kraujui tekėti atgal. Suspausdami venas, aplinkiniai raumenys papildomai padeda kraujui tekėti į širdį.

Sveikos venos

Sveikoje venoje sudėtingai sąveikaujant raumenims, venos sienelėms ir vožtuvams, užtikrinamas optimalus kraujo tekėjimas atgal į širdį.

 
 

Venų sutrikimas

Vožtuvų nepakankamumas
Jei ši sistema sutrinka, gali išsivystyti lėtinis venų nepakankamumas dėl blogai veikiančių vožtuvų. Venų vožtuvai negali tinkamai užsidaryti prieš grįžtamąjį kraujo srautą, todėl venose esantis kraujo kiekis nuolat didėja. Dėl to vis labiau trinka kraujo ištekėjimas iš venų ir mikrocirkuliacija.

 

Varikozinės venos
Susidarius aprašytajai padėčiai, kyla pavojus, kad vožtuvai praras elastingumą ir neatliks savo funkcijos. Dėl to su laiku gali išryškėti varikozinės venos. Terminas „varikozinės venos“ vartojamas apibūdinti padidėjusias, išsiplėtusias venas, kurios matomos po apatinių galūnių oda. Tačiau dar didesnis pavojus yra trombozė. Venų trombozę gali sukelti venoje susiformavęs trombas, todėl vena gali užsikimšti.

 

Ką galite padaryti
Patariama pradėti gydymą ir imtis pagalbinių priemonių jau ankstyvuosiuose etapuose, kad sulėtėtų ligos progresavimas. Ne tik Lioton 1000, bet ir kitos išbandytos priemonės, pvz., kompresinių arba elastinių kojinių dėvėjimas ir reguliari mankšta, padeda Jūsų kojoms, kai tenka ilgai stovėti ar vaikščioti.

Vožtuvai tinkamai neveikia, sutrinka kraujotaka, todėl kraujas kaupiasi venose. Venos išsiplečia arba išplatėja, vožtuvai neužsiveria ir nesulaiko kraujo tekėjimo atgal. Suspaudimas yra vis tiek svarbus, norint nukreipti kraujo srautą link širdies.

Venų nepakankamumas

Sutrikus vožtuvų veikimui, kraujas kaupiasi kojų apatinėje dalyje. Vėlesniuose etapuose net aplinkiniai raumenys pakankamai nebepadeda pumpuoti kraujo prieš sunkio jėgą.

 

UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“
Jasinskio g. 16A, LT-03163 Vilnius
Tel +370 5 269 19 43
faksas +370 5 269 19 51
LT@BERLIN-CHEMIE.COM

 
 

Nereceptinis vaistas, kurio sudėtyje yra 1000 TV/g heparino (heparino natrio druska). Jis paruoštas gelio pavidalu, tinkamu tepti odą.

Jei norite sužinoti apie galimą riziką ir šalutinį poveikį, perskaitykite pakuotės lapelį arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.

Berlin-Chemie AG