Logo Lioton
 

Ar turite daugiau klausimų?

Jei turite klausimų apie „Lioton“ ir jo vartojimą, nedvejodami kreipkitės į mus!

 

›› Išsamiau

 
 

Dažnai užduodami klausimai

Toliau pateikiami klausimai ir atsakymai turėtų atsakyti į jūsų abejones, visus kitus klausimus užduokite gydančiam gydytojui ar vaistininkui.

 

Ar galiu vartoti Lioton 1000 nėštumo ir žindymo laikotarpiu?
Yra žinoma, kad šiuo laikotarpiu gali kilti venų problemų arba jos gali pasunkėti. Rekomenduojame pasiteirauti savo gydytojo, ar Jums galima vartoti Lioton 1000 nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

 

Ar „Lioton“ yra saugus?
„Lioton“ būdinga labai nedidelė nepageidaujamo poveikio rizika, nes jo vartojama vietiškai (tepama ant odos) toje vietoje, kur jaučiamas didžiausias diskomfortas. Skirtingai nuo geriamųjų vaistų, visą organizmą veikiančio nepageidaujamo poveikio rizika yra labai maža. „Lioton“ negalima vartoti alergiškiems bet kuriai jame esančiai medžiagai pacientams.

 

Kaip atpažinti venų nepakankamumą?
Pirmasis venų ligos požymis gali būti patinusios kojos, kol dar neišryškėjo varikozinės venos ar kiti matomi požymiai. Durstymas, dilgčiojimas ir niežėjimas kojose gali reikšti, kad prasidėjo venų liga ar kad venos nusilpusios. Jei pastebite, kad kojos kiekvieną vakarą patinstą nepaisant to, ką darėte per dieną, ar jei po ilgos kelionės ištinsta čiurnos, Jūsų venos jau gali būti nusilpusios ir laikas pradėti veikti.

 

Ar galiu sulėtinti venų nepakankamumo vystymąsi?
Venų nepakankamumas ima vystytis tada, kai kojos nuolat būna sunkios, patinusios ir skausmingos. Patinimas atsiranda dėl to, kad kojose susikaupęs kraujas didina spaudimą venose ir aplinkiniuose audiniuose, todėl sutrinka kraujotaka ir limfos tekėjimas. Norėdami tam pasipriešinti, turite stimuliuoti kapiliarų kraujotaką, pavyzdžiui, tepdami Lioton 1000. Kojų raumenis taip pat reikia stiprinti, nes jie svarbūs palaikant sveiką kraujotaką. Pasiteisinęs būdas yra kompresinių kojinių dėvėjimas. Kuo anksčiau pradėsite veikti, tuo geriau.

 

Mano šlaunyse yra plonų melsvų kraujagyslių, ką galėčiau padaryti, kad jų sumažėtų?
Tai vadinamasis venų tinklelis, kurį sudaro pačiame odos paviršiuje esantys ploni, rausvi ar melsvi kapiliarai. Dažniausiai ši problema yra ne medicininė, bet kosmetinė. Būklę pagerinti ir naujų kapiliarų atsiradimo išvengti gali padėti visos priemonės, skatinančios mikrocirkuliaciją kapiliaruose, pavyzdžiui, reguliari kojų mankšta, sportas, normalaus kūno svorio palaikymas. Esant paviršinių venų ligų simptomams (pavyzdžiui, patinimams) indikuotinas „Lioton“ vartojimas. Labai ryškų venų tinklelį galima išoperuoti – atlikti skleroterapiją arba paveikti lazeriu.

 

Venų varikozė, kai tau 21-eri?
Kai kurie žmonės turi genetinį polinkį venų varikozei, todėl patinusios bei skaudančios kojos vargina net ir jaunus asmenis (dažniausiai moteris). Įprastai pamažu ši liga progresuoja. Vėlesnėse ligos stadijose venų ligų specialistas (flebologas), kartu su jus gydančiu gydytoju atlikęs išsamius medicininius tyrimus, nuspręs, kaip reikėtų gydyti (pvz., operuoti).

 

Kas padeda sumažinti venų nepakankamumo simptomus?
Į „Lioton“ panašūs preparatai patinusioms ir dilgčiojančioms kojoms suteikia palengvėjimą. „Lioton“ gelio poveikis įtrinant ir kartu su atliekamais masažuojamaisiais judesiais sumažina tempimą ir tinimą. Gelyje esantis heparinas padeda pagerinti mikrocirkuliaciją, mažina skausmą ir patinimą. Be to, jei kiekvieną dieną daug laiko prastovite, reikėtų apsvarstyti galimybę mūvėti apspaudžiančias (kompresines) kojines. Šios kojinės padeda jūsų raumenims ir venoms kraują nustumti atgal į širdį.

 

UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“
Jasinskio g. 16A, LT-03163 Vilnius
Tel +370 5 269 19 43
faksas +370 5 269 19 51
LT@BERLIN-CHEMIE.COM

 
 

Nereceptinis vaistas, kurio sudėtyje yra 1000 TV/g heparino (heparino natrio druska). Jis paruoštas gelio pavidalu, tinkamu tepti odą.

Jei norite sužinoti apie galimą riziką ir šalutinį poveikį, perskaitykite pakuotės lapelį arba pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.

Berlin-Chemie AG