DUK (dažnai užduodami klausimai)

Toliau pateikti klausimai ir atsakymai turėtų išspręsti jums kylančias problemas. Jei turite kitų klausimų, teiraukitės gydytojo arba vaistininko.

Pakuotės lapelis (PL)

Pakuotės lapelį galite rasti čia

Ar galiu naudoti Lioton® 1000 nėštumo ir žindymo laikotarpiu?

Šiuo laikotarpiu venų simptomai gali išryškėti ar pasunkėti. Duomenų apie Lioton 1000 TV/g gelio naudojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu nėra. Jei esate nėščia ar žindote, manote, kad galite būti nėščia, ar planuojate pastoti, prieš naudodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar Lioton® 1000 gelis gerai toleruojamas?

Lioton® 1000 naudojamas vietiškai, tepamas ant odos. Rizika, kad jis sukels šalutinį poveikį visam organizmui, labai maža. Prieš naudodami atidžiai perskaitykite Lioton pakuotės lapelį. Nenaudokite Lioton® 1000 jei esate alergiški heparino natrio druskai ar bet kuriai kitai sudedamajai medžiagai.

Kaip atpažinti venų nepakankamumą?

Kojų patinimas gali būti vienas iš pirmųjų venų ligų simptomų dar iki pasirodant venų varikozės požymiams ar kitiems matomiems ženklams. Kutenimas, dilgčiojimas ir niežulys kojose gali būti ženklas, kad prasideda paviršinių venų ligos ar susilpnėjo venų funkcija. Jei kiekvieną vakarą nepriklausomai nuo to, ką veikėte per dieną, pastebite, kad kojos sutino arba jei po ilgų kelionių sutinsta čiurnos, tai gali reikšti, kad jūsų venų funkcija susilpnėjusi ir reikia imtis priemonių.

Pasitarkite su savo gydytoju! 

Ar įmanoma sustabdyti paviršinių venų nepakankamumo progresavimą?

Paviršinių venų nepakankamumas prasideda, kai jūsų kojos nuolat apsunkusios, sutinusios ir skausmingos. Kojos tinsta, nes kraujo kojų venose susikaupia daugiau nei normaliai ir jose susidaro didesnis spaudimas. Todėl sutrinka mikrocirkuliacija ir limfos apytaka. Kraujotaką gali pagerinti raumenų stiprinimas. Pripažinta priemonė yra kompresinių kojinių mūvėjimas. Kuo anksčiau imsitės priemonių, tuo geriau.

Jei turite daugiau klausimų dėl šio vaisto naudojimo, teiraukitės savo gydytojo arba vaistininko.

Venų varikozė 21 metų amžiuje – ar taip gali būti?

Kai kurie žmonės turi genetinį polinkį į venų varikozę, todėl kojų tinimas ir skausmas pasitaiko ir jauname amžiuje (ypač tarp moterų). Paprastai ši liga laikui bėgant progresuoja. Ligai progresavus, atlikęs išsamius tyrimus venų ligų specialistas (flebologas) gali pasiūlyti keletą gydymo taktikų (pvz., operaciją).

Kas sumažina paviršinių venų nepakankamumo ir kitų paviršinių venų ligų, pvz., venų varikozės ir jų komplikacijų, simptomus?

Lioton® 1000 sudedamosios medžiagos vėsina, atpalaiduoja ir sukelia lengvumo pojūtį. Dėl heparino poveikio gelis gerina mikrocirkuliaciją, mažina skausmą, patinimą, ir paraudimą, tad tempimas ir sunkumas mažėja.

Be to, reikėtų nepamiršti mūvėti kompresinių kojinių, jei kasdien daug sėdite ar stovite. Šios kojinės padeda raumenims ir venoms varyti kraują atgal į širdį.

Ar galima Lioton® 1000 kraujosruvoms ir sporto traumoms gydyti?

Taip, Lioton® 1000 tinka naudoti traumų ir patempimų sukeltam sąnarių ir raumenų tinimui ir kraujosruvoms gydyti. Heparinas pagerina mikrocirkuliaciją, mažina skausmą, tinimą ir paraudimą. Be to, vandeninė ir alkoholinė gelio forma greitai vėsina.

Jei turite atvirų, kraujuojančių žaizdų ar odos infekciją, tose srityse Lioton® 1000 gelio naudoti negalima.