Kaip galiu sumažinti venų ligų riziką?

Dar keletas patarimų, kaip apsisaugoti

Moteris ant jogos kilimėlio atlieka venoms skirtus pratimus, apsaugančius nuo sunkumo jausmo kojose

1 - Venų ligų prevencija. Pratimai, kad kojos būtų sveikos

Fiziniai pratimai venoms pagerina pagrindinę venų funkciją: kraujo grąžinimą į širdį. Daugumą pratimų galima atlikti namuose ar biure:

  • Užtikrinkite kraujo tėkmę
  • Palaikykite kojų ir venų elastingumą

Ar žinote? Bent 10–15 minučių per dieną padės sumažinti nepatogumo ir sunkumo jausmą, patinimą, skausmą, įtampą ir suteiks kojoms ilgalaikę sveikatą ir komfortą.

Moters kojos su kompresinėmis kojinėmis, apsaugančiomis nuo venų nepakankamumo

2 - Venų ligų prevencija. Kompresinės kojinės

Kompresines kojines rekomenduojama mūvėti, jei daug valandų per dieną sėdite, stovite ar vaikštote. Kojinės spaudžia ir palaiko kraujotaką kojose, nes jų spaudimas yra didesnis už vidinį spaudimą venose. Tai padeda kraujui grįžti į širdį.

Gerai subalansuoti pusryčiai su skaidulingais maisto produktais, kurie padės išvengti vidurių užkietėjimo ir venų varikozės

3 - Venų ligų prevencija. Skaidulingas maistas

Gerai žinoma, kad maistas, kuriame gausu skaidulų, apsaugo nuo venų varikozės. Suvartojant pakankamai skaidulų, išvengiama vidurių užkietėjimo, didinančio spaudimą dubens organuose ir sukeliančio didesnį krūvį veninei sistemai.

Vaisiuose yra daug antioksidantų ir bioflavonoidų, saugančių nuo venų nepakankamumo.

4 – Venų ligų prevencija. Vaisiai

Galingi antioksidantai, pvz., vitaminas C ar bioflavonoidai, kurių gausu šviežiuose vaisiuose, gali apsaugoti kraujagyslių kolageno sluoksnį. Kolagenas – svarbus venų sieneles išklojantis ir stiprumą palaikantis baltymas.